Krkonoše a workshopy pro ZŠ Semín

Tak jsem zase jednou o víkendu vyrazila do hor. Jako správný NELYŽAŘ si odjakživa pletu názvy hor, které tu v Čechách a na Moravě máme. Už jsem si ale ujasnila, že Krkonoše je ta oblast, kde se nachází nejvyšší hora celé republiky, Sněžka. Co se v dětství naučíš…znáte to. Jednou z informací, které asi už nikdy nezapomenu, je, že Sněžka měří 1602 m (nově prý 1603,4 m). Moc tedy nevím, proč si pamatuji zrovna tohle číslo, protože jiná čísla se mi z hlavy rychle vytrácí, ale pamatuji.

A jak už ty náhody tak nějak pracují, byla jsem oslovena ZŠ Semín, která normálně sídlí ve Východních Čechách, jestli bych pro ně neudělala workshop právě v Krkonších. Povídám paní ředitelce, že budu v Krkonoších o víkendu. Ona na to, že skvělý, ať 19. 6. přijedu. Tak jsem se rozloučila s příbuznými a v neděli  jsem z jedné chaty, která byla přímo nad Pecí pod Sněžkou, přejížděla do jiné chaty, která byla u Malé a k tomu ještě Horní Úpy.

Chudák můj čtyřletý synek vyslechl v autě spoustu sprostých slov, protože i když vyzbrojena navigací, jsem bloudila sem a tam po Krkonších a velice často jsem se ocitala mimo všechny značené trasy. V jednu chvíli jsem jela dokonce i po nějaké polní cestě. A do toho vesele a vydatně pršelo a půl hodiny na nás padaly z nebe kroupy tak silně, že to vypadalo na rozbité přední sklo. Zajímavý okamžik celého bloudění byl, když jsme k té správné chatě dorazili poprvé a ještě před bouřkou. Ale nějaký ten zkrat v mé hlavě a fakt, že mi paní ředitelka nezvedla telefon, zapůsobily a já jsem se rozhodla, že jsme u špatné chaty a že je nutné vyrazit k chatě stejného jména, která dle navigace měla být jinde. Vydali jsme se tedy znovu na cestu a vjeli jsme do té největší bouřky. Asi si umíte představit stav, ve kterém jsem byla, když jsem podruhé dorazila k té správné chatě s lehce zničeným a špinavým autem, synem, který znal spoustu nových slov a s mými pošramocenými nervy. Ale děti byly skvělé a workshopy se povedly.
Tak se těším na příště. Možná bych ale raději přijela přímo do Semína…

 

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..