A jak to dopadlo na Hrnci smíchu?

Polovina června je za námi a já jsem si 16. – 17. 6. vyrazila na Hrnec smíchu do Nového Města nad Metují. Přiřítila jsem se na místo v brzkých ranních hodinách, provedla čtyři hodiny workshopů pro děti a úspěšně se spálila na jarním, ostrém sluníčku, které pražilo na terasu, na níž kurzy probíhaly. (Lepší, než kdybychom zmokli – říkala jsem si. A jak jsem si tak o to řekla, druhý den ráno přišel obrovský přívalový liják a zbytek kurzů pro děti jsme odvedli přímo v předsálí kina. Chudáci diváci.). Odpoledne 16. 6.  pak byl slavnostní program, u kterého nechyběl rozhlas Hradce Králové, ani ohebný lektor, který všechny ženy dostal tím, že si svlékl tričko, a muže tím, že se tam různě ohýbal, skákal, dělal přemety a ještě u toho vypadal ladně. Poučili mě, že jde o bojový sport Capoeira. (Což o to, ten název jsem už předtím slyšela, ale ještě nikdy jsem  toho nebyla tak blízko). Pak jsem ještě tiše zazáviděla všem pohybově nadaným holkám, dívkám a ženám, které tam cvičily a tančily různé sestavy, či potulným kejklířům – žonglérům.

Ale ani já jsem tam neudělala ostudu. Kromě ranních worskshopů jsem si vyzkoušela interaktivní koncertík, a to dokonce (nečekaně) ve dvou půlhodinových vstupech – koneckonců, co bych pořád jen psala – mrkněte, jak to vypadalo!

Taky se ZDE podívejte na pár opravdu vydařených foteček, na kterých jsou účastníci mého interaktivního koncertíku. Troufnu si říci, že vypadají docela spokojeně…

Takže zdar Novému Městu nad Metují – nejen, že to je skutečně nádherné město, které má přímo uprostřed centra les, řeku a vůbec všechny atributy přírody, kterou v jiných městech tak postrádám, ale taky nádhernou architekturu, na náměstí podloubíčka, ve kterých se nabízí mnoho různých občerstvujících zařízení. Ale v tomto městě se taky dělají fakt zajímavé akce – a to nejen pro děti. Tak snad zase někdy příště!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..